Dewocjonalia w sklepie jubilerskim

pj_2009_04-28.jpgPolska jest jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, która może się pochwalić dużą sprzedażą wszelkiego rodzaju dewocjonaliów. Właśnie rozpoczyna się okres pierwszych komunii świętych, a w związku z tym wszyscy właściciele sklepów jubilerskich powinni zaopatrzyć się w wystarczającą liczbę złotych i srebrnych łańcuszków, medalików oraz krzyżyków Bardzo trudno wyobrazić sobie uroczystość komunii świętej bez obowiązkowych biżuteryjnych drobiazgów, które powinno posiadać każde dziecko.


Biżuteria komunijna to zarówno różaniec, medalik, krzyżyk a także łańcuszek do tego medalika, pierścionek, bransoletka czy kolczyki. To, z jakich materiałów będzie wykonana biżuteria komunijna, zależy od stopnia zamożności kupujących, jednak należy pamiętać, że w sklepie jubilerskim asortyment powinien być bardzo zróżnicowany. Sklepy jubilerskie powinny oferować swoim klientom dewocjonalia wykonane z różnych materiałów, od posrebrzanego metalu, poprzez srebro, aż do złota.


Moda komunijna

Od wielu lat najczęściej wybieraną biżuterią komunijną jest ta wykonana ze złota lub srebra, ponieważ tylko ona gwarantuje trwałość. Osoby kupujące komunijny prezent chcą także, aby był on elegancki oraz wartościowy. - W czasie majowych komunii odnotowujemy znaczny wzrost sprzedaży srebrnych i złotych łańcuszków - mówi Karolina Grzegorzewska, pracownica sklepu Goldart. - Należy pamiętać, że poświęcony w trakcie liturgii łańcuszek komunijny przeznaczony jest do codziennego noszenia i w związku z tym klienci bardzo często kupują dwa łańcuszki, jeden ze srebra, żeby nie stanowił zachęty dla złodziei, i drugi złoty, który dziecko będzie zakładało na wyjątkowe okazje - kontynuuje. Klienci wybierają przeważnie łańcuszki nieprzekraczające długości 45 centymetrów, najczęściej zamawianymi długościami są zawieszki mające 38, 40 i 42 centymetry.


[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk