Leasing na dobry start

Podstawową przeszkodą utrudniającą lub wręcz uniemożliwiającą rozpoczęcie lub rozwijanie własnej działalności gospodarczej jest bariera finansowa. Pomimo coraz szerszej oferty usług proponowanych przez banki, nadal głównym problemem dla firm rozpoczynających dopiero swoją działalność jest brak możliwości swobodnego pozyskania środków finansowych.

pws-2015-01c-56

Główną przyczyną, dla której banki nie chcą udzielać przedsiębiorcom kredytów, jest brak aktywów niezbędnych do zabezpieczania pożyczek oraz brak dokumentów poświadczających odpowiednio długą obecność firmy na rynku.

Zaleta leasingu

Powszechnie uważa się, że leasing służy głównie małym przedsiębiorstwom lub osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Jest w tym sporo prawdy – leasing w odróżnieniu od kredytu, nie wymaga od przedsiębiorcy wykazania dużej zdolności kredytowej. Zaletą leasingu, w porównaniu do kredytu bankowego, jest większa łatwość jego uzyskania. Uczestnikami transakcji leasingowej są zawsze: finansujący, czyli właściciel przedmiotu leasingu oddający go w użytkowanie oraz korzystający, czyli przedsiębiorca użytkujący dany przedmiot. Umowa leasingu umożliwia przedsiębiorcom dostęp do dóbr inwestycyjnych (maszyn, urządzeń, technologii) bez angażowania dużych środków własnych na ich zakup oraz korzystania z kredytu bankowego. Brać w leasing można praktycznie każdą rzecz zaliczaną do środków trwałych, zarówno nową, jak i używaną – dobra ruchome i nieruchome, maszyny, linie produkcyjne i technologiczne, samochody osobowe i ciężarowe, urządzenia biurowe, sprzęt komputerowy itp. Można wymienić jeszcze dodatkowo cały szereg korzyści płynących z zawarcia umowy leasingu. Są to m.in. – zwiększenie płynności finansowej firmy, bardziej precyzyjne zaplanowanie wydatków w przyszłości poprzez elastyczne dostosowanie wysokości [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak