Rozwijać dwie pasje – jedną bliską ciału, a drugą bliską duszy

Rozmowa z Iwoną Żelazko, projektantką biżuterii, która w 2011 roku założyła firmę Koliber art-IŻ. Jej pragnieniem jest łączenie pasji do tworzenia niekonwencjonalnej biżuterii z malarstwem.

pws-2015-01c-46

Polski Jubiler: Tworzy pani nie tylko biżuterię, jest pani także malarką. Czy fakt, że łączy pani te dwie dziedziny sztuki, ma wpływ na pani sposób tworzenia biżuterii?

Iwona Żelazko: Na pewno obydwie te dziedziny są dla mnie w równym stopniu ważne, a połączenie ich dało mi większe możliwości tworzenia, wyrażania emocji, odczuć. Są formą wypowiedzi. Myślę, że nieważne czym się zajmujemy, ważne co myślimy, w jaki sposób wykorzystujemy nasze umiejętności. Obraz, który dla niektórych jest tylko ozdobą domu, dla innych będzie formą przekazu czy pamiątką. Tak samo można myśleć o biżuterii. To my nadajemy im znaczenia. Co jest dla pani najważniejsze w procesie tworzenia biżuterii? W procesie tworzenia najważniejsza jest dla mnie sama droga do osiągnięcia określonej formy. Kształty czasami powstają zupełnie przypadkowo, innym razem są bardzo przemyślane i szczegółowo opracowane w mojej głowie. Tak było z moimi pierwszymi autorskimi pracami, nad którymi pracowałam długi czas. [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Rozmawiała Marta Andrzejczak