Podarujmy sobie odrobinę luksusu

Rynek dóbr luksusowych rządzi się swoimi prawami. Rok 2014, mimo przewidywanego wzrostu wydatków, zapowiada się skromnie. Według raportu firmy Bain & Co wydatki na luksus mają w bieżącym roku wzrosnąć zaledwie o 2 procent, do kwoty 223 mld euro.

pj-2014-06-23

Eksperci doszukują się przyczyn tego zjawiska w niestabilnej sytuacji na wschodzie Europy oraz w Azji. Na tle globalnego zamieszania polska branża luksusowa prezentuje się nadspodziewanie dobrze. Mimo niekorzystnych zjawisk, z jakimi borykała się polska gospodarka, kondycja finansowa najbardziej zamożnych Polaków utrzymuje się na dobrym poziomie. Z roku na rok powiększa się grono potencjalnych konsumentów dóbr z najwyższej półki.

Powiększa jąca się liczba bogaczy

W 2013 roku w Polsce mieszkało 786 tys. osób zamożnych i bogatych. Należy nadmienić, że polski poziom zamożności określają dochody powyżej 85 tys. złotych rocznie. Prognozy na najbliższe lata wskazują na utrzymanie się tej rosnącej tendencji. W ocenie Ministerstwa Finansów liczba osób zarabiających powyżej 85 tys. złotych rocznie w roku 2016 powinna zbliżyć się do miliona. Ale konsumentami dóbr luksusowych są także osoby aspirujące do zamożności, które mogą sobie pozwolić na okazjonalne zakupy towarów luksusowych o relatywnie mniejszej wartości. Systematyczne zwiększanie się liczebności i zamożności grupy konsumentów dóbr luksusowych powoduje, że od kilku lat wyraźnie widoczny jest wzrost zainteresowania Polską ze strony znanych i uznanych światowych producentów. Na polskim rynku dóbr luksusowych dostępne [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak