Czy podjąć ryzyko i kupować okazyjnie kamienie przez internet?

Kupowanie kamieni szlachetnych przez internet jest wciąż uważane za zachowanie ryzykowne. Niemniej coraz więcej osób wybiera tę formę zakupów, oszczędzając czas, ale także niejednokrotnie pieniądze.

pj-2014-06-16

Taka forma zakupów ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Należy pamiętać, ze równie często zdarzają się oszustwa, jak i udane, okazyjne transakcje.

Zakupy w sieci

Aby dokonywać okazyjnych zakupów kamieni szlachetnych online należy zastanowić się wcześniej jakiego rodzaju kamienia się poszukuje. – Nie można śledzić aukcji internetowych bądź ofert sprzedawców kamieni szlachetnych w poszukiwaniu okazji – mówi Ireneusz Krawczyk, specjalista ds. zakupów kontentu, doradca sprzedaży firmy Amazin. – Zanim przystąpimy do poszukiwań należy dobrze zastanowić się, jaki kamień zamierzamy kupić i do czego jest nam on potrzebny – dodaje. Jeśli zależy nam na tanim kamieniu szlachetnym, możemy dość łatwo stać się ofiarą oszustwa. Przystępując do poszukiwań należy wiedzieć jaki kamień chcemy kupić – diament, rubin, szafir, szmaragd, dokonywać wyboru koloru, kształtu i wielkości. – Szukając odpowiedniego kamienia należy wiedzieć do jakiego rodzaj [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej