Publiczna biżuteria

Biżuteria miejska albo biżuteria ulicy to nowy rodzaj street artu, który zyskuje coraz większą rzeszę entuzjastów. Biżuteria, która funkcjonuje w przestrzeni publicznej, nie jest ani rzeźbą, ani instalacją, ani pomnikiem, jest ozdobą, której celem jest z jednej strony upiększenie ulicy, a z drugiej strony pobudzenie do myślenia społeczności poprzez przełamanie stereotypu dotyczącego zarówno zagospodarowania przestrzennego, jak i klasycznego spostrzegania biżuterii.

Działania polegające na upiększeniu miasta biżuterią otwierają nowe perspektywy rozumienia pojęcia biżuterii. Artyści tworząc biżuterię ulicy sięgają po tradycyjne techniki jubilerskie, a jednocześnie swoimi pracami wpisują się w sztukę ulicy. Biżuteria przestaje być przedmiotem osobistym, staje się własnością wszystkich, dobrem publicznym.

Rzucanie perłami

Biżuteria ulicy to zjawisko stosunkowo nowe, jednak już ma swoich zagorzałych zwolenników. Artyści wpisujący się w ten nurt biżuterii wykorzystują wszelkie dostępne [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak