Perły w salonie jubilerskim

W asortymencie każdego salonu jubilerskiego możemy znaleźć biżuterię z perłami hodowanymi w Chinach. Niemal 95 proc. pereł dostępnych na naszym rynku pochodzi z Chin. Jak podkreślają specjaliści, naturalne perły zostały niemal całkowicie wyparte z rynku, handel nimi opiera się głownie o biżuterię starą.

pj-2014-05-16

Jednak masowe pojawianie się na rynku pereł hodowanych nie jest cechą charakterystyczną tylko polskiego rynku. Cały światowy rynek perłowej biżuterii został zdominowany przez perły hodowane.

Cena i dostępność

Perły hodowane cieszą się popularnością wśród klientów salonów jubilerskich na całym świecie głównie za sprawą ich niskich cen. Na sznur pereł może pozwolić sobie już niemal każdy. W momencie gdy ceny pereł hodowanych stale spadają, ceny pereł naturalnych rosną. Kupowane równie chętnie są szury pereł, jak i perłowe kolczyki, pierścionki, zawieszki oraz bransoletki. Perłowa biżuteria stała się niezwykle popularną biżuterią ślubną.

Perły hodowane można znaleźć nie tylko w sklepach z biżuterią, ale także w salonach odzieżowych, a nawet na bazarkach. Oprawiane są zarówno w metale szlachetne, jak i plastik. Wykorzystują je producenci biżuterii, artyści złotnicy, a nawet amatorzy. Powodów popu [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl