Bursztyn w Gdańsku

Niemal 190 firm zaprezentowało swoje produkty podczas 15. Międzynarodowych Targów Bursztynu Ambermart. Od 28 do 30 sierpnia w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Amberexpo w Gdańsku odbyła się otwarta dla publiczności impreza, a na zakończenie przenosi się do centrum miasta na Święto Ulicy Mariackiej

pj-2014-05-08

Na targach bursztynniczych zaprezentowano srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, przedmioty dekoracyjne i upominki z bursztynu, lampy witrażowe, kamienie jubilerskie oraz sztukę użytkową. W Galerii Projektantów – zorganizowanej przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – swoje prace wystawiło 23 artystów. Podczas spotkania branży można było obejrzeć wystawę znalezisk archeologicznych z gdyńskiego lasu, wystawę obiektów przyrodniczych przygotowaną przez Muzeum Inkluzji przy Uniwersytecie Gdańskim oraz wystawę Mariusza i Kamila Drapikowskich Sztuka w Kręgu Sacrum w Muzeum Bursztynu.

pj-2014-05-09

Pokaz biżuterii

W ramach ministerialnego programu Bursztyn. Skarb Polski realizowanego ze środków unijnych odbyły się pokazy biżuterii i mody oraz wykład o konserwacji i przechowywaniu biżuterii i o poławianiu bursztynu na Wyspie Sobieszewskiej. Branżowa impreza uświetniona została świętem ulicy Mariackiej Mariacka Unplugged. Licznie przybyli goście bawili się na koncertach muzycznych, oglądali wernisaże biżuterii i sztuki, pokazy pracy warsztatów bursztynniczych. Święto Ulicy Mariackiej odbyło się już po raz piąty, a jego organizacja jest możliwa dzięki współpracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, instytucji kultury oraz właścicieli tamtejszych galerii.