Złoto Srebro Czas po raz 15.

15. edycja targów Złoto Srebro Czas, choć jak co roku będzie stała pod znakiem trendów w jubilerskiej modzie i promocji najnowszej oferty wystawców, będzie także okazją do podsumowań dotychczasowych osiągnięć. Tradycyjnie będą trwać trzy dni, jednak – w przeciwieństwie do lat ubiegłych – rozpoczną się w czwartek.

z1

Program tegorocznej edycji zapowiada się atrakcyjnie, m.in. dzięki wydarzeniom dedykowanym 25-leciu przemian na rynku współczesnej biżuterii oraz jubileuszowi 15-lecia targów Złoto Srebro Czas. Wiodącym wydarzeniem będzie projekt „25 na 25. Biżuteria czasu wolności”, w ramach którego zorganizowana zostanie wystawa prac 25 wybranych twórców oraz zostaną przyznane wyróżnienia dla Projektanta biżuterii, Popularyzatora i Organizatora 25-lecia. Wyjątkowy jubileusz 190-lecia istnienia obchodzi w tym roku również znany producent platerów Hefra. Głównym miejscem jego obchodów są właśnie targi Złoto Srebro Czas, gdzie przygotowano wystawę historycznych eksponatów produkowanych przez Henneberga i Frageta.

z2

Te wydarzenia nie powinny jednak przyćmić stałych punktów programu ramowego, takich jak m.in. ogłoszenie wyników konkursów „Prezentacje” oraz „Złoto i Srebro w Rzemiośle”, czy też wręczenia „Nagrody Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas 2014” i „Bursztynowej Róży” jako symbolicznego podziękowania dla osoby o otwartym sercu i niosącej pomoc innym. Ani też kolekcji nowości przygotowanych przez wystawców na sezon jesienno-zimowy - a wśród nich kolekcji wyjątkowej, bo przygotowywanej przez Firmę Jubilerską Górecki co 2-3 lata i poświęconej wybranemu kamieniowi jubilerskiemu. Tym razem będzie to szafir w jego wszystkich fascynujących odmianach barwnych.

Miłośnicy bursztynu z pewnością będą usatysfakcjonowani oglądając wyroby z bursztynu z najnowszych kolekcji kilkudziesięciu wystawców z całej Polski oraz przygotowaną przez Muzeum Ziemi PAN wystawą „Imitacje kontra bursztyn”, na której zostaną zaprezentowane najczęściej występujące imitacje bursztynu bałtyckiego.

Atrakcyjna i reprezentatywna dla rynku oferta wystawców, bogaty program ramowy, goście specjalni i wydarzenia towarzyszące – targi Złoto Srebro Czas to sprawdzone rozwiązanie biznesowe, które od 15 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Nawet w trudnych ekonomicznie czasach impreza nie odczuła widocznego spadku liczby wystawców ani odwiedzających, co świadczy o jej stabilnej pozycji. W 2014 r., podobnie jak w poprzednim, organizatorzy spodziewają się około 300 wystawców. W tym roku w ramach programu promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej realizowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez konsorcjum „Bursztyn. Skarb Polski” targi warszawskie odwiedzi misja dziennikarzy z Niemiec, Włoch, Chin i USA. Tradycyjnie też zostanie zorganizowany pokaz biżuteryjnej mody, w którym wezmą udział firmy uczestniczące w tym programie.