Targi na 7+

Niemal trzy tysiące odwiedzających zwiedziło 7. Letnie Targi Biżuterii i Zegarków Jubinale, które odbyły się w dniach 5-7 czerwca w Krakowie. Swoją ofertę zaprezentowało na nich 147 firm jubilerskich, głównie z Polski, ale także ze Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Niemiec, Litwy, Włoch, Austrii, Chin i Australii.

pj-2014-04-12

Targi umożliwiły zapoznanie się z ofertą oraz zakup nowości ze wszystkich sektorów branży jubilerskiej oraz zegarkowej: biżuterii złotej i srebrnej, biżuterii z bursztynem i innymi kamieniami szlachetnymi, biżuterii modowej, kamieni, zegarków, opakowań, narzędzi i maszyn. Patronatem branżowym imprezę objęło Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

pj-2014-04-13

Trochę statystyki

Jak podkreślają organizatorzy, w ciągu trzech dni targowych zostało odnotowanych blisko trzy tysiące wejść kontrahentów z 25 krajów świata, co daje wyraźny wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Szczególnie udanym dniem handlowym był czwartek – dzień otwarcia targów, podczas którego nawiązano najwięcej kontraktów handlowych, jak również pojawiło się najwięcej gości z zagranicy. Można powiedzieć, że targi na trwałe wpisały się w targowy krajobraz Polski, ponieważ z roku na rok po zakupy przybywa na nie coraz większa liczba kupców. Odnotowania wymaga fakt, że po raz pierwszy targi odbyły się w nowej hali Expo Kraków, która zapewniła wystawcom i kontrahentom wysoki komfort pracy.

Imprezy towarzyszące

Letnim Targom Biżuterii i Zegarków Jubinale towarzyszyła wystawa Galerii Sztuki w Legnicy, która zaprezentowała ekspozycję wchodzącą w skład Legnickiego Festiwalu Srebra 2014 oraz wystawę biżuterii Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Szczególnej rangi wydarzeniem było wręczenie wyróżnień oraz statuetek Klejnot Jubinale tegorocznym laureatom: firmie Am Martini, Bieffe 2000 oraz Mariuszowi Fotydze.