Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Konkurs „Obrączki dla kreatywnych” rozstrzygnięty | Polski Jubiler


Konkurs „Obrączki dla kreatywnych” rozstrzygnięty

Laureatem konkursu zorganizowanego przez firmę jubilerską Górecki została Marta Chmiel, studentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Zwyciężczyni konkursu nadesłała projekt obrączek, wyróżniający się spośród całej reszty prac.

pj-2014-04-08

Inspiracją w tych obrączkach są znaki zodiaku, które mają swój nietypowy układ gwiazd i konstelacji. Gwiazdy (punkty) mogą być nawiercane w obrączkach lub wypełnione np. diamentami lub cyrkoniami. Marta Chmiel została nagrodzona przez Firmę Jubilerską Górecki miesięczną praktyką w firmie, a jej projekt trafi do kolekcji oraz zostanie wypromowany podczas Targów Złoto Srebro Czas 2014 w Warszawie. W konkursie wyróżniona została również Mariola Bąk, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej projekt to obrączki wykonane z metalu (platyny) w próbie 950, o szerokości 3,5/5,0 mm, z których oddzielnie trudno coś wyczytać, dopiero po przyłożeniu ich do siebie można odszyfrować datę ślubu lub inną zaszyfrowaną informację.