Rapid prototyping przyszłością jubilerstwa

Narzędziem najbardziej pożądanym oraz niemal już niezbędnym w pracy zarówno złotników, jak i projektantów biżuterii, okazuje się drukarka 3D. Wymieniając wyposażenie w warsztatach i pracowniach jubilerskich nie można obyć się bez najnowocześniejszych maszyn jubilerskich, które nie tylko znacznie ułatwiają pracę, ale także świadczą o innowacyjności zakładu produkującego biżuterię.

pj-2014-03-18

Wybierając specjalistyczny sprzęt należy jednak zadbać o kilka szczegółów, aby nie okazało się, że wielotysięczna inwestycja w nowoczesne technologie zostanie zmarnowana.

Jubilerstwo przyszłości

Na rynku jubilerskim w ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych urządzeń, których zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie pracy złotników. – Nowością na rynku są drukarki 3D oraz inne maszyny pod wspólnym mianem rapid prototypingu – mówi Bartłomiej Hamerlak z firmy Rodent. – To w dalszym ciągu dość drogie urządzenia. Z pewnością są one przyszłością produkcji biżuterii, ale jak na razie to oferta dla klientów, którzy chcą zainwestować minimum 30 tys. zł – dodaje. Decydując się na zakup nowoczesnych urządzeń należy jednak liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami. Nie wystarczy bowiem sama odpowiedniej jakości maszyna jubilerska, należy także zainwestować w profesjonalne oprogramowanie komputerowe oraz odbyć szkolenie. Większość firm oferujących na naszym rynku maszyny jubilerskie przeprowadza darmowe szkolenia w za [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak