Firmy o największym potencjale eksportowym z Godłem „Teraz Polska”!

Firmy Amber Ring, KAN, Kopex Machinery i Sunreef Yachts zostały laureatami XXIV edycji konkursu „Teraz Polska” w kategorii dla firm odznaczających się wyjątkowo wysokim potencjałem eksportowym.

konkurs_teraz_polska

Konkurs "Teraz Polska" ma charakter niekomercyjny. Jego zadaniem jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. Nagrody w konkursie przyznaje Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Kapituła 24. edycji konkursu "Teraz Polska" nagrodziła 15 produktów, 2 przedsięwzięcia innowacyjne, 5 samorządów oraz 8 usług.

- W tym roku po raz pierwszy, wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, utworzyliśmy w Konkursie „Teraz Polska” kategorię dla firm odznaczających się wysokim potencjałem eksportowym. Zostały do niej zakwalifikowane przedsiębiorstwa, które wyróżniły się po pierwsze wysoką jakością zgłoszonych produktów, a po drugie – eksport stanowił wysoki udział w ich strukturze przychodów. W ten sposób staraliśmy się połączyć realizowany przez Ministerstwo program promocji strategicznych polskich branż eksportowych z ideą nagradzania najlepszych polskich firm znakiem „Teraz Polska” - mówi Dyrektor Konkursu Teraz Polska, Michał Lipiński

W gronie laureatów, odznaczających się wysokim potencjałem eksportowym, znalazły się:

Firma Amber-Ring (producent biżuterii) od początku ukierunkowana była na odbiorców zagranicznych. Głównym rynkiem zbytu jest dla firmy rynek europejski, przede wszystkim Niemcy, Francja i Wielka Brytania; jednak biżuteria Amber-Ring w ubiegłych latach sprzedawała się równie dobrze w Hong Kongu Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Nowej Zelandii czy Kuwejcie.

KOPEX Machinery S.A. jest największym producentem kombajnów górniczych w Polsce. Głównymi odbiorcami maszyn produkowanych przez KOPEX Machinery S.A. na rynku krajowym są Spółki Węglowe tj. KW S.A., JSW S.A., KHW S.A., PKW S.A.. Zagranicznymi odbiorcami maszyn górniczych są klienci m.in. z: Rosji, Chin, Argentyny, Czech oraz Rumunii.

Firma KAN z centralą w Białymstoku jest uznanym w Polsce i Europie doświadczonym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań i systemów instalacyjnych KAN-therm. Produkty ze znakiem KAN-therm eksportowane są do 23 krajów, a sieć dystrybucji obejmuje swym zasięgiem Europę, znaczną część Azji, sięga również Afryki.

Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu „custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp. Założona w 2002 roku w Gdańsku stocznia od początku swojej działalności jest obecna na rynkach międzynarodowych. Od 5 lat firma prowadzi biuro w Miami, a w 2013 roku zostały uruchomione biura sprzedaży w Szanghaju w Chinach oraz w Dubaju, ZEA.

Konkurs „Teraz Polska” od ponad dwudziestu lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku polskim i zagranicznym oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim firm.