Biżuteria 3D

Projektanci biżuterii, starając się wprowadzić na rynek niekonwencjonalną biżuterię, coraz częściej sięgają po nowoczesne technologie. Jednym z nowych sposobów na zaistnienie na rynku jest wprowadzenie kolekcji biżuterii stworzonej przy pomocy drukarek 3D.

pj-2014-02-19

Biżuteria 3D jest zjawiskiem nowym i dlatego też cieszy się zainteresowaniem wśród kupujących. Nie można jednak zapominać, że mimo zaawansowanej technologii, w Polsce nie drukuje się biżuterii wykonanej z metali szlachetnych. Najczęściej mamy do czynienia z biżuterią plastikową. Jednak projektanci biżuterii wykorzystują drukarki 3D do stworzenia woskowych wzorów, które znacznie ułatwiają pracę w pracowni złotniczej.

pj-2014-02-20

Potencjał rynkowy

Specjaliści prognozują, że w najbliższym czasie mimo rosnącej popularności drukarek 3D nie zdominują one rynku biżuterii. – Biżuterię z tworzywa można już wydrukować, ale nie jest to na razie istotny potencjał rynkowy, natomiast metale szlachetne nie mogą być zastąpione w druku 3D niczym, dlatego biżuteria w druku 3D nie jest zagrożeniem dla tradycyjnych metod odlewniczych – mówi Mikołaj Bator, prezes firmy Mode. – Za to druk 3D odgrywa obecnie dużą rolę w projektowaniu i tworzeniu modeli odlewniczych.

Jest to mocno [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl