Zaręczynowy pierścionek

W każdym salonie jubilerskim w Polsce można kupić najmodniejszy pierścionek zaręczynowy, pierścionek wykonany z białego bądź żółtego złota z brylantami. Coraz częściej właściciele salonów jubilerskich decydują się na zamawianie biżuterii z platyny.

pj-2014-01-20

W ciągu ostatnich paru lat w naszym kraju pierścionek zaręczynowy został utożsamiony z pierścionkiem z brylantem. Klienci salonów jubilerskich wybierają pierścionek nie tyle ze względu na model czy formę biżuterii, ale kolor oraz rodzaj metalu szlachetnego wykorzystanego go jego stworzenia. A jednym z głównych kryteriów wyboru pierścionka zaręczynowego pozostaje jego cena.

Brylant to podstawa

Kiedyś diamentowa biżuteria ofiarowywana była tylko zamężnej kobiecie, która mogła nosić ją po zmroku. Współcześnie można zaryzykować stwierdzenie, że brylanty, wraz z pierścionkami zaręczynowymi, trafiły pod strzechy. Noszą je niemal wszystkie zaręczone kobiety. I, jak zauważają właściciele salonów jubilerskich, nikt nie wyobraża sobie innego pierścionka zaręczynowego niż pierścionek z brylantem. Pierścionki z kamieniami ozdobnymi – rubinem czy szafirem – jako pierścionki zaręczynowe są wybierane niezwykle rzadko. Dla Polaków złoty pierścionek z brylantem stał się w ostatnim czasie synonimem pierścionka zaręczynowego.

– Mimo że Polacy st [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej