Pallad i platyna

Coraz więcej salonów jubilerskich w Polsce decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty obrączek i pierścionków zaręczynowych wykonanych z platyny i palladu. Mimo wysokiej ceny tego rodzaju ozdób, Polacy coraz chętniej przeznaczają pieniądze na zakup tej oryginalnej i wartościowej biżuterii.

pj-2014-01-17

Można domniemywać, że w najbliższym czasie sprzedaż biżuterii wykonanej z platyny i palladu będzie rosła za sprawą zmian w upodobaniach klientów salonów jubilerskich. Polakom przestaje wystarczać bowiem posiadanie oryginalnej biżuterii, chcą mieć biżuterię luksusową.

Platyna i brylanty

– Średnia cena platynowego pierścionka z brylantami oferowanego w polskim salonie jubilerskim wynosi ponad pięć tysięcy złotych – mówi Marcin Jędrzyk, właściciel salonu jubilerskiego Anna. – Podkreślić należy jednak, że cena w przypadku platynowej biżuterii nie odgrywa zasadniczej roli. Klientom zainteresowanym jej kupnem zależy przede wszystkim na posiadaniu pięknej i luksusowej biżuterii – dodaje. Jak podkreślają specjaliści biżuteria z platyny jest biżuterią, na którą decydują się najbardziej wymagający i, co nie bez znaczenia, najbogatsi klienci salonów jubilerskich. Warto zauważyć, że platyna najczęściej łączona jest z najdroższymi kamieniami szlachetnymi – diamentami, szafirami, rubinami, szmaragdami i perłami. Żadna firma ani projektant tworzący biżuterię z platyny nie decyduje się na łączenie jej z kamieniami ozdobnymi, gdyż platyna wykorzystywana jest tylko do oprawiania najdroż [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej