Pokaz mody w Sopocie

11 stycznia w Zatoce Sztuki przy ul. Mamuszki 14 odbył się The Fashion Night, Pokaz Mody Sopot. Swoją kolekcję biżuterii zaprezentował na pokazie Alkesander Gliwiński, a kolekcję ubrań stworzyła Magdalena Arłukiewicz.

Aleksander Gliwiński to jeden z najbardziej utalentowanych projektantów i twórców biżuterii w Polsce. W swojej autorskiej pracowni, która mieści się w Sopocie, od ponad 20 lat realizuje on jedynie własne, designerskie projekty. Każdy nowy wzór, który wychodzi spod ręki mistrza, tworzony jest specjalnie z myślą o kobiecie, aby podkreślić to, co w niej najpiękniejsze: wdzięk, zmysłowość i niepowtarzalny blask.

Magdalena Arłukiewicz jest jedną z najbardziej cenionych polskich projektantek i autorek kostiumów teatralnych. Jest absolwentką historii na UG, studiowała także w Międzynarodowej Szkole Projektowania Mody i Kostiumografii w Warszawie. Mimo młodego wieku uczestniczyła już w wielu w pokazach w Polsce i za granicą. Jest laureatką licznych konkursów, m.in. Oskarów Fashion 2009, New Look Design 2007 i 2011, OFF Fashion, UPC Fashion, a także zwyciężczynią konkursu na kostium teatralny inspirowany secesją w Teatrze Nova