Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Marka Bulova na polskim rynku | Polski Jubiler


Marka Bulova na polskim rynku

Tej jesieni do oferty salonów Time Trend, obok zegarków takich jak Atlantic, Casio, Lorus, Guess, Lacoste czy Nautica, dołączyła Bulova – jedna z najbardziej kultowych i cenionych pod względem niezawodności i designu amerykańskich marek. To właśnie Bulova stworzyła precyzyjny zegarek kwarcowy – Precisionist.

pj-2014-01-05

Historia zegarków Bulova sięga 1875 roku, kiedy Joseph Bulova otworzył mały sklep w jubilerskiej części Manhattanu, stawiając tym samym zegarek w zupełnie innej roli, w roli biżuterii, a nie tylko przedmiotu użytkowego. Bulovie udało się jako pierwszemu w świecie zegarmistrzostwa odnaleźć idealny balans pomiędzy tym, co techniczne i naukowe a tym, co modne i związane ze stylem życia. To właśnie Bulova stworzył pierwsze zegarki na rękę i wypromował, kiedyś modę, a dziś już zwyczaj, noszenia ich na nadgarstku.

To on wprowadził do mechanizmów zegarkowych kamienie szlachetne. Najważniejszym elementem, który właśnie pojawiła się w salonach Time Trend, są zegarki z linii Precisionist, czyli najdokładniejsze zegarki kwarcowe na świecie. Koperty zegarków są ciężkie i masywne, z tarczami nawiązującymi do stylu sportowego, ale wykonano je m.in. z różowego złota, dzięki czemu zegarki nabierają eleganckiego sznytu. Dla przełamania konwencji projektanci wyposażyli je w gumowe paski. Elegancja i sport w jednym.