Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Diamenty podrożeją? | Polski Jubiler


Diamenty podrożeją?

Cena diamentów, w których wydobyciu przoduje Afryka, a szczególnie Zimbabwe, jeden z czołowych producentów diamentów na świecie, może niedługo wzrosnąć. Dostępne w Afryce technologie czynią nieopłacalnym pozyskiwanie diamentów metodą odkrywkową z większych głębokości, niż obecnie.

Zimbabwe może być wkrótce zmuszone do zakończenia wydobycia na najważniejszych obszarach Marange i Chiadzwa. Lokalny dziennik „Herald” poinformował, że do ministra górnictwa Waltera Chidhakwa dotarły informacje, iż wydobywane metodą odkrywkową diamenty aluwialne nie są już dostępne. Miejscowi górnicy nie posiadają wiedzy ani funduszy, by kopać głębiej w poszukiwaniu szlachetnych kamieni.

Czytaj więcej