Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Srebro przebija bariery cenowe | Polski Jubiler


Srebro przebija bariery cenowe

Początek roku okazał się łaskawy zarówno dla srebra, jak i dla złota. Kursy metali szlachetnych zmieniły kierunki i pną się ku górze.

W pierwszym dniu tygodnia cena srebrnej uncji wynosiła 19,65 USD czyli 59,30 PLN. We wtorek i środę na giełdzie w Londynie nie notowano cen PM fixing, jednak już w czwartek cena białego metalu wzrosła o 0,29 USD co ustanowiło cenę 19,94 USD. W Polsce wzrost ten był równy 1,14 PLN. Ta zmiana w cenie oznaczała przebicie się przez psychologiczną barierę 60 PLN za uncję, która kosztowała już 60,45 PLN.

W ostatnim dniu tygodnia srebro przebiło kolejną barierę, tym razem w dolarach i cena białego kruszcu wyniosła 20,18 USD. W Polsce cena również wzrosła i wynosiła 61,58 PLN. Już w pierwszym tygodniu nowego roku srebro zdołało więc przebić się przez dwie psychologiczne bariery – 20 USD i 60 PLN.

Czytaj więcej