Kamień jubilerski kup teraz

Z roku na rok wzrasta na rynku jubilerskim liczba transakcji dokonywanych za pośrednictwem internetu. Sprzedawcy biżuterii, osoby prowadzące zakłady złotnicze i detaliczni klienci chętnie dokonują zakupów „jubilerskich” w sklepach internetowych. Jednak wciąż, mimo rosnącej liczby sklepów internetowych, małym zainteresowaniem kupujących cieszą się kamienie jubilerskie. Osoby zainteresowane kupnem kamieni mają duże obawy, aby inwestować swoje pieniądze w zakup za pośrednictwem sieci.

pj-2013-06-20

Kamienie szlachetne

Większość osób kupujących kamienie szlachetne nie kupuje ich za pośrednictwem internetu. Ich sprzedaż, w porównaniu ze sprzedażą innych wyrobów oraz produktów jubilerskich, jest znikoma. – Klienci obawiają się kupować kamieni jubilerskich, których nie widzą – mówi Marek Nowotnik, ekonomista. – Kamienie różnią się między sobą, mają inną barwę, kształt, trudno ocenić ich walory wpatrując się monitor komputera – dodaje. Nie bez znaczenia pozostaje również cena kamieni szlachetnych. Przeznaczenie większych środków finansowych na drogie kamienie szlachetne obarczone jest dużym ryzykiem. – Złotnicy nie chcą kupować kota w worku – mówi Marek Nowotnik. – Boją się, że kamienie, które otrzymają, mogą różnić się barwą, ale także wielkością od tych, które oglądają. – dodaje. Twórcy biżuterii wybierają kamienie szlachetne pod konkretny wyrób złotniczy, dlatego też zależy im na dokładnym obejrzeniu kamienia. Nie można zapominać, że złotnicy obawiają się także oszustw.

– Mimo że każdy kupujący przez internet ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny wciągu 10 dni od zakupu, to kupno diamentów, rubinów czy szafirów wiąże się z dużym ryzykiem – mówi Marek Nowotnik. – Kamienie mogą okazać się kamieniami syntetycznymi, być mniejsze, mieć niewidoczne na zdjęciu wady, nie posiadać certyfikatu. Problemów może pojawiać się niezwykle dużo, dlatego też łatwiej, prościej i wygodniej jest kupić kamień u zaufanego sprzedawcy osobi

[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej