Męska biżuteria to tabu

W sklepach jubilerskich oferowana jest głównie biżuteria dla kobiet. Ani producenci biżuterii, ani jej projektanci nie decydują się na sprzedaż biżuterii przeznaczonej dla mężczyzn. Męska biżuteria powszechnie kojarzona jest przede wszystkim ze spinkami do mankietów i krawata oraz zegarkiem.

pj-2013-06-18

Jednak obserwując tendencje panujące w światowej modzie jubilerskiej, można zauważyć, że męska biżuteria staje się coraz popularniejsza. Może wobec powyższego warto zastanowić się nad wprowadzeniem jej do swojej oferty?

 

Elegancki mężczyzna

Współcześni mężczyźni wybierając biżuterię kupują jedynie szpilki do krawata, spinki do mankietów, zegarek oraz oprawki do okularów. – Temat biżuterii męskiej jest trudny, można się pokusić o stwierdzenie, że to nadal tabu. Według obiegowej opinii mężczyźnie powinna wystarczyć jedynie obrączka i zegarek. Jednak biżuteria, nie tylko męska, służyć ma naszemu dobremu samopoczuciu, ma nas ozdobić, rozweselić, podkreślić to kim jesteśmy, bądź chcemy być – mówi Marcin Bryś, właściciel firmy Manabri.pl – Biżuteria Męska, Dodatki. – Podzieliłbym zwolenników biżuterii męskiej na kilka grup. Mężczyzna elegancki szuka spinek do mankietów, szpilki do krawata. Mężczyzna nowoczesny bez przesady lubuje się w delikatnych dodatkach, typu kolorowa bransoletka, skórzany naszyjnik. No i ostatnia grupa – panów uwielbiających ciężkie i błyszczące łańcuchy – dodaje. Polacy szukają swojego stylu, lubią eksperymenty i znacznie chętniej niż jeszcze kilka lat temu decydują się na zakup biżuterii

[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak