Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Metale cenniejsze niż złoto | Polski Jubiler


Metale cenniejsze niż złoto

Inwestowanie na giełdzie jest jak zabawa dla samobójców. Złoto i srebro to złom, a bitcoiny – piramida finansowa dla komputerowych maniaków. Szukając sposobów na lokowanie oszczędności w niepewnych czasach, warto przeprosić się z tablicą Mendelejewa.

Oto kilka rzadkich pierwiastków, z których można by bić monety przyszłości:

Pallad 648$ za uncję
Handluje się nim wszędzie, więc zawsze da się go spieniężyć. Jego zastosowanie w ogniwach paliwowych nowej generacji na pewno zwiększy popyt i podniesie wartość twojej inwestycji.

Iryd 925$ za uncję
Jeden z najtwardszych metali we wszechświecie. Nie obejdą się bez niego nowoczesne świece zapłonowe w silnikach spalinowych i tygle do hodowania kryształów stosowanych w laserach. Dlatego wartość irydu systematycznie rośnie. W 2004 r. uncję można było kupić za 200 dolarów, dziś cena dobija do tysiąca.

Przeczytaj więcej o metalach cenniejszych niż złoto...