Perły i miedź

Perły od wieków łączone były z kamieniami i metalami szlachetnymi. Jednak teraz coraz częściej twórcy, i to zarówno w Polsce, jak i za granicą, sięgają po niestandardowe materiały i metale, które łączą z perłami.

pj-2013-05-10

Dzięki dostępności pereł hodowanych oraz ich stosunkowo niskich cenach, projektanci biżuterii wprowadzają na rynek jubilerski biżuterię niekonwencjonalną. Coraz częściej można spotkać się z perłową biżuterią, do której produkcji użyto miedzi, drewna, czy skóry.

Drewno i skóra

Biżuteria zwana organiczną, czyli biżuteria wykonana z naturalnych materiałów, takich jak perła, skóra czy drewno, zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Klienci na fali zainteresowania ekologią, chętnie sięgają po biżuterię, która nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy mody, ale także jest całkowicie naturalna. – Moda na ekologiczne dodatki przywędrowała do nas z Zachodu, gdzie „nieszkodzące” środowisku naturalnemu ozdoby sprzedają się niemal tak samo dobrze jak ich luksusowe odpowiedniki – mówi Mikołaj Fijałkowski, Fijałkowski Sp. z o.o. – W Polsce moda na przyjazne środowisku złoto, czyli to pozyskane z recyklingu sprzętu komputerowego, może dopiero nadejść, ale już widzimy pierwsze symptomy zainteresowania, choćby w przypadku perłowej biżuterii - zauważa. Projektanci wykorzystując zainteresowanie klientów ekologią, a także chcąc zaoferować im możliwie najciekawsze wzornictwo, wykorzystują perły, drewno oraz skórę. – Im ciekawsza biżuteria, tym lepiej – zauważa Mikołaj Fijałkowski. – Nie bez znaczenia pozostaje także cena – dodaje. Klientom polskich salonów jubilerskich oraz galerii z biżuterią autorską zależy na podkreśleniu swojej indywidualności, ale także na posiadaniu ory

[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl