Perłowa biżuteria

Na polskim rynku jubilerskim dużą popularnością cieszą się perły. Polki bardzo chętnie kupują perłową biżuterię – szczególnie naszyjniki i kolczyki. Obniżenie kosztów pereł dostępnych w naszym kraju z całą pewnością wpłynie na zwiększone zakupy perłowej biżuterii w salonach jubilerskich w nadchodzącym czasie.

pj-2013-05-21

Biżuteria perłowa uważana jest nie tylko za biżuterię stylową i elegancką, ale także modną. Wobec powyższego nie powinien dziwić fakt, że coraz większa rzesza artystów–złotników decyduje się na wykorzystanie ich w swoich pracach, a klienci coraz chętniej decydują się na zakupy perłowej biżuterii nie tyko tradycyjnej, ale także artystycznej.

Dostępność pereł

Światowy, a co za tym idzie, także polski rynek jubilerski został niemal całkowicie opanowany przez perły hodowane. Dostępność oraz stosunkowo niskie ceny pereł hodowanych spowodowały, że w salonach jubilerskich oraz galeriach z biżuterią artystyczną z sezonu na sezon pojawia się coraz więcej niekonwencjonalnej perłowej biżuterii. W ostatnim czasie perły naturalne zostały prawie w całości zastąpione przez ich znacznie tańsze odpowiedniki - perły hodowane. Jak podkreślają specjaliści, na polskim rynku można spotkać się z perłami hodowanymi słodko- i słonowodnymi. Perły słodkowodne od słonowodnych najłatwiej odróżnić po barwie. Słonowodne występują przeważnie w barwie czarnej, szarej, brunatnej, czerwonej, żółtej, zielonej, niebieskiej, różowej oraz białej, natomiast perły słodkowodne występują najczęściej w barwie białej, szarej, jasnobrązowej, zielonkawej i czerwonawej. Niejednokrotnie słodkowodne perły hodowane poddawane są barwieniu. Barwienie pereł odbywa się przy użyciu środków chemicznych lub naturalnych, a jakość i wygląd pereł poddanych takiej obróbce zazwyczaj nie różni się od naturalnych, kolorowych pereł. Najchętniej kupowane na polskim rynku jubilerskim są chińskie perły słodkowodne. Dzięki nowoczesnym metodom hodowli mięczak słodkowodny może jednorazowo dostarczyć kilkunast [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej