Budowanie nastroju światłem

Jednym z najważniejszych elementów składających się na wystrój sklepu z biżuterią jest odpowiednie oświetlenie. Światło potrafi nie tylko wydobyć piękno biżuterii, stworzyć nastrój w salonie, ale także „namówić” klientów do zakupów.

pj-2013-05-19

Wybierając oświetlenie do salonu jubilerskiego należy pamiętać, że atmosfera panująca w salonie oraz ogólne wrażenie, jakie odniesie przebywający w nim klient, niemal w całości zależne jest od barwy zastosowanego światła.

Oświetlenie wnętrza salonu

Operowanie światłem w salonie jubilerskim jest jednym z trudniejszych zadań, przed jakimi staje każdy początkujący właściciel sklepu z biżuterią. Z jednej strony w sklepie musi panować przyjazna, ciepła atmosfera, z drugiej natomiast każdy detal oferowanej biżuterii musi zostać wyeksponowany. Biżuteria jest produktem luksusowym i jako taki powinna być sprzedawana w sklepie, w którym panuje niski poziom natężenia oświetlenia i ciepła barwa światła. Jednak mnogość detali, kształtów, rodzaj metali i kamieni szlachetnych użytych do wykonania kosztowności, wymaga oświetlenia jasnego i punktowego, które uwidoczni kl [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej