India International Jewellery Show 2013

12 sierpnia w Mumbaju zakończyły się 30. International India Jewellery Show 2013, zorganizowane przez Indyjską Radę Promocji Eksportu Biżuterii i Kamieni Jubilerskich (Gem & Jewellery Export Promotion Council – GJEPC). Targom towarzyszył międzynarodowy tydzień biżuterii – India International Jewellery Week (IIJW).

pj-2013-05-10

Podczas International India Jewellery Show 2013 swoją ofertę zaprezentowało 860 wystawców, których odwiedziło ponad 30 tysięcy kupców z całego świata.

Indie krajem biżuterii

Indie stały się ważnym miejscem dla jubilerów z całego świata. Jako kraj zdobywają coraz większe uznanie w branży jubilerskiej dzięki wzornictwu oraz konkurencyjnym cenom. Podkreślenia wymaga fakt, że branża jubilerska jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów indyjskiej gospodarki z 15 proc. rocznym wskaźnikiem wzrostu. Indie są trzecim największym rynkiem jubilerskim na świecie, zaraz po USA i Chinach. Dlatego też targi stały się tak ważnym wydarzeniem w branży złotniczej. International India Jewellery Show dają możliwość przyjrzenia się trendom pojawiającym się w najbliższych sezonach.

India International Jewellery Week

Od 4 do 8 sierpnia po raz czwarty odbył się w Mumbaju międzynarodowy tydzień biżuterii - India International Jewellery Week (IIJW ). Celem, jaki stawiają przed sobą organizatorzy, jest ukazanie luksusowej biżuterii indyjskiej. W czasie trwania imprezy zorganizowano 32 pokazy mody biżuteryjnej. Biżuteria zaprezentowana podczas pokazów stworzona została przez czołowych projektantów. Tydzień biżuterii jest także szansą na debiut dla młodych, utalentowanych twórców, którzy mają okazję zaprezentować swoją biżuterię przed szerokim gronem odbiorców.