Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Czeskie artystki we Wrocławskiej Galerii BWA | Polski Jubiler


Czeskie artystki we Wrocławskiej Galerii BWA

Od 5 września we Wrocławskiej Galerii BWA można podziwiać autorską biżuterię trzech czeskich artystek – Ludmily Šikolovej, Marthy Havličkovej i Martiny Mokošínovej. Wszystkie zaprezentowane prace łączy motyw „lewitacji”.

Ludmila Šikolová w swojej twórczości wykorzystuje materiały szlachetne, które łączy ze szkłem i ceramiką, dzięki czemu udaje się jej stworzyć unikalne formy biżuteryjne. Marta Havličkova inspiruje się formami natury, a zwłaszcza ich niejednorodną strukturą. Artystka przekształca naturalne formy i odwzorowuje je w odmiennym od naturalnego materiale, tworząc głównie w szkle i porcelanie. Natomiast Martinę Mokošínovą fascynują figury geometryczne, które przekształca na potrzeby biżuterii, formując unikalne konstrukcje.