Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Zużycie sztuki | Polski Jubiler


Zużycie sztuki

Temat tegorocznej, 13. edycji Konkursu Biżuterii Artystycznej Prezentacje, który brzmiał „Zużycie sztuki”, miał być inspiracją do głębszego zastanowienia nad określeniem „sztuka”, jej dewaluacją i przemijaniem, ale także próbą dotarcia do jej prawdziwej istoty.

Jury obradowało na początku września, wyniki ogłoszone zostaną w czasie targów Złoto Srebro Czas. Z zadaniem sprecyzowanym w temacie konkursu zmierzyło się niespełna 50 uczestników, którzy nadesłali 43 prace – przedmioty będące biżuterią, ozdobą ciała, wykonane dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Wszystkie zostały zakwalifikowane do konkursu, spośród nich jury wybrało najlepsze i przyznało trzy nagrody regulaminowe i osiem wyróżnień.