Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Miedź w Legnicy | Polski Jubiler


Miedź w Legnicy

Z okazji sześćdziesięciolecia istnienia Huty Miedzi Legnica, od 28 września trwa w tym mieście święto tego niedocenianego często metalu. Organizatorzy zorganizowali Jarmark Miedziany, podczas którego odsłonięta została pamiątkowa tablica ważąca niemal 5 ton. Do 27 października można odwiedzić wystawę „Sztuka miedzi”, która eksponowana jest w hallu Starego Ratusza.

Na wystawie można zobaczyć prace kilkudziesięciu czołowych polskich artystów i projektantów unikatowej biżuterii artystycznej, reprezentujących różne pokolenia, różne szkoły i różnorodny dorobek artystyczny. Wszystkie okazy biżuteryjne zaprezentowane publiczności wykonane zostały z użyciem miedzi. Artyści popisali się wielkim kunsztem i ukazali biżuterię z miedzi na wszelkie możliwe sposoby, wykorzystując różnorodne techniki złotnicze. Na wystawie można podziwiać zarówno tradycyjne ozdoby, jak i prace konceptualne.