Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Złoto, Syria i FED | Polski Jubiler


Złoto, Syria i FED

Wrzesień może przynieść spore zmiany na rynku złota. Wisząca w powietrzu interwencja amerykańska w Syrii oraz spodziewane ograniczenie druku pieniądza przez Rezerwę Federalną mogą poważnie wpłynąć na cenę żółtego kruszcu, o czym mogliśmy się już przekonać w trakcie ostatniego miesiąca.


Jeszcze na początku sierpnia cena złota kształtowała się na poziomie około 1300 dolarów za uncję i nie zapowiadało się, że w trakcie miesiąca wzrośnie nawet o 130 dolarów. W ubiegłym tygodniu cena złotej uncji poszybowała bowiem do 1430 dolarów. Potem nastąpiła korekta, która ustanowiła nowy poziom w granicach 1400 dolarów i nieco niższej, jednakże ukazuje to, jak bardzo na cenę kruszcu wpłynęła sama deklaracja prezydenta USA Baracka Obamy o możliwości ataku na Syrię.

Czytaj więcej