Warsztat od podstaw

Trudno wyobrazić sobie warsztat złotniczy, w którym brakowałoby podstawowych narzędzi i maszyn jubilerskich. Dostępne na polskim rynku nowoczesne maszyny znacznie ułatwiają pracę jubilerom i złotnikom a także sprawiają, że zakłady stają się atrakcyjniejsze dla klientów.

pj-2013-08-14

Właściciele salonów jubilerskich, zarówno ci z ugruntowaną pozycją na rynku, jak również ci, którzy stawiają na rynku pierwsze kroki, dążąc do stworzenia najpiękniejszej biżuterii, muszą dysponować możliwie najnowocześniejszym sprzętem jubilerskim.

Podstawowe narzędzia
Polski rynek jubilerski stale się powiększa. Wraz z rosnącym wśród klientów zainteresowaniem biżuterią autorską na rynku pojawiają się małe, najczęściej rodzinne, warsztaty jubilerskie, w których tworzona jest unikatowa biżuteria. Osoby, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie złotnika, stają przed dylematem, w jakie narzędzia wyposażyć swój nowopowstały zakład jubilerski. – Podstawowe wyposażenie salonu jubilerskiego to stół złotniczy, lampa oświetleniowa, wszystkiego rodzaju młotki, kleszcze, szczypce, cążki, pilniki i iglaki, pincety, rylce, uchwyty, oprawki oraz brzeszczoty, przeciągadła do drutu i cęgi jubilerskie, formy odlewnicze/ wlewaki, palnik, kształtownice i puncyny, kształtownice rowkowe, kastowniki, kowadełko i imadło, silniki z wałkiem giętkim, młotki udarowe oraz stojak wiertarski, suwmiarka, trzpienie miarowe oraz powiększarka do obrączek – mówi Damian Magosz z firmy PAT Bugała Sp.j. - Kolejnymi rzeczami są już bardziej [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej