Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Obrony dyplomów w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie | Polski Jubiler
Obrony dyplomów w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie

Do egzaminu przystąpiły dwie równorzędne klasy zespołu Szkół Plastycznych im Jacka Malczewskiego w Częstochowie – Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

pj-2013-08-05

OSS P reprezentowało czworo abiturientów: Magdalena Kanawka, Błażej Kowalczyk, Kinga Siążnik i Marek Torbus, których promotorami byli Radosław Wójcik i Jacek Gawlak. Tematy prac dyplomowych obrazowały szerokie spojrzenie młodych ludzi na współczesną biżuterię. Począwszy od współczesnej architektury, motywów roślinnych przez elementy mobilne, kończąc na inspiracji kulturami Dalekiego Wschodu.

W obronach uczestniczył obserwator z Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prof. Andrzej Szadkowski, który przyznał dwa wyróżnienia - Magdalenie Kanawce oraz Kindze Siążnik. W mowie końcowej szczególnie podkreślił wysoki poziom prac, świetne rozwiązania designerskie oraz doskonały poziom warsztatowy, jaki prezentują uczniowie szkoły. (rw)