Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Dramat na rynku metali. Potężna wyprzedaż złota i srebra | Polski Jubiler


Dramat na rynku metali. Potężna wyprzedaż złota i srebra

Kolejne dobre dane o kondycji amerykańskiej gospodarki wywołały ponowną falę wyprzedaży na rynku metali. Złoto straciło dzisiaj blisko 3,5 proc., a srebro prawie 5 proc. Tanieją również miedź, pallad i platyna.

Na amerykańskiej giełdzie Comex za uncję złota w dostawach na sierpień trzeba dzisiaj zapłacić około 1230 dolarów. Od początku zatem potaniało zatem aż o 500 dolarów! Podobnie jest ze srebrem. Dzisiaj kontrakty na srebro były na giełdzie Comex wyceniane na około 19,50 dolarów, w styczniu było to ponad 35 dolarów. W środę spadały również ceny innych metali. Miedź wczesnym popołudniem traciła ponad 1 proc., pallad 3,49 proc., a platyna 1,76 proc.

Czytaj więcej