Festiwal Srebra w Legnicy

W trzeci weekend maja w Legnicy jak co roku odbyły się liczne imprezy składające się na Festiwal Srebra. Za rok Galeria Sztuki oraz zarówno polskie, jak i międzynarodowe środowisko złotnicze będą świętować 30. edycję festiwalu.


Zapewne dopiero przyszłoroczny jubileusz będzie skłaniał do głębszych przemyśleń i podsumowań, choć już teraz trudno nie zauważyć, jak bardzo Festiwal Srebra zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku lat.

W tym roku widocznie kłuła w oczy słaba frekwencja członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Niewątpliwie przyczyną tego stanu rzeczy był m.in. termin zbieżny z dwoma innymi ważnymi dla złotników wydarzeniami: Nocą Muzeów organizowaną w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz "świętem biżuterii" w Łodzi. Na tegoroczny festiwal składały się następujące imprezy: - Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej: w tym roku temat konkursu brzmiał Exklusiv.

Ponad 200 uczestników z całego świata nadesłało 128 prac, w których próbowali udzielić odpowiedzi na pytanie o eksluzywność w dzisiejszym świecie, a w szczególności sztuce złotniczej. Dość częstym i motywami były chleb, woda, a także [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl