Antica – przygoda ze złotem

W czerwcu firma W.KRUK wprowadziła na rynek nową, złotą kolekcję o ciepło brzmiącej nazwie Antica. Jej charakter nawiązuje do nieco prymitywnej, ale równocześnie pełnej szlachetności sztuki dawnej Grecji czy Imperium Rzymskiego. Gliniane paciorki nanizane na złote sznurki, oddzielane od siebie delikatnymi supełkami oraz satynowe złoto to sedno tej kolekcji. Z Anną Orską, dyrektor artystyczną i projektantką biżuterii firmy W.KRUK, o inspiracjach i samym procesie przygotowywania kolekcji rozmawia Zuzanna Marczyńska.


Jako pismo branżowe staramy się bacznie obserwować nowe kolekcje liderów polskiego rynku oraz wszelkie nowe trendy. Pani nazwisko do tej pory kojarzyło się nam raczej z kolekcjami tworzonymi w srebrze - skąd więc taka zmiana?

Anna Orska:To prawda, do tej pory raczej zajmowałam się srebrem, choć Antica nie jest moją pierwszą kolekcją w złocie. Były nią Frywolitki, czyli kolekcja nawiązująca do zanikającej już sztuki "wyplatania" misternych koronek przy pomocy czółenka. Takie właśnie koronki, ale wykonane ze złotej nitki w połączeniu z kamieniami oraz perłami, oferowaliśmy naszym klientkom na poprzednią Gwiazdkę. A więc Antica to już druga przygoda ze złotem i, muszę przyznać, zgoła odmienna. Przede wszystkim ze względu na ilość użytego kruszcu. O ile w pierwszej kolekcji było go stosunkowo niewiele, o tyle Antica jest kolekcją, w której złoto stanowi zdecydowaną bazę, podstawę do tworzenia. Było to zatem ciekawe i fascynujące doświadczenie, ale również ze względu na znaczną wartość surowca niezmiernie trudne wyzwanie. I nie chcę przez to powiedzieć, że tworzone do tej pory kolekcje w srebrze były łatwe do projektowania, ale były to zgoła inne ograniczenia. A skąd sam pomysł na zmianę materiału? Myślę, że kolejność jest odwrotna - to raczej pomysł na kolekcję wymusił zmianę surowca.


html>
[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl