WSPOMNIENIE zatopione w żywicy

Biżuteria z żywicy cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Materiał ten daje bowiem nieograniczone możliwości tworzenia. Powstają z niego małe arcydzieła sztuki jubilerskiej, ale także kolorowe ozdoby sprzedawane na straganach.

pj-2013-03-41

W Polsce coraz częściej prowadzone są warsztaty, na których można poznać sposoby tworzenia biżuterii z żywicy. Można spodziewać się, że po modzie na biżuterię sutaszową przyjdzie moda na tę z żywicy.

 

Możliwość twórczej realizacji

– Żywica jest materiałem niezwykle atrakcyjnym zarówno dla początkujących twórców, jak i artystów – mówi Marcin Bagiński, projektant biżuterii. – Ograniczeniem dla twórcy staje się tylko wyobraźnia – dodaje. Żywica jest materiałem syntetycznym, który stał się ostatnio niezwykle chętnie wykorzystywany w tworzeniu biżuterii. W hurtowniach jubilerskich można kupić prefabrykaty z żywicy w postaci kulek, wisiorków, ale także żywicę, która posłuży do wykonania biżuterii według własnych pomysłów. - Twórcy biżuterii coraz chętniej eksperymentują z żywicą i łączą ją z metalami szlachetnymi – mówi Marcin Bagiński. – Zdarza się, że w żywicy „zatopione” zostają kamienie szlachetne – dodaje. Początkowo biżuteria z żywicy kojarzona była z tanią ozdobą. Jednak dzięki szerszemu jej wykorzystaniu powstają z [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk