Przemysł zegarmistrzowski w Szwajcarii i na świecie w 2007 r.

Rok 2007 okazał się wyjątkowo dobrym rokiem dla eksportu zegarków szwajcarskich, bijącego wiele dotychczasowych rekordów. Tempo wzrostu pozostało silne przez cały rok i nie zanotowano żadnych osłabień. Wszystkie segmenty produkcji miały pozytywny wpływ na wynik końcowy, a największy w nim udział mają przede wszystkim produkty luksusowe. Dobra passa szwajcarskich producentów zegarków trwa już nieprzerwanie od czterech lat!


Wartość całkowita eksportu (w miliardach CHF)
pj_2008_06-8.jpg


Wartość eksportu zegarków szwajcarskich w 2007 r. osiągnęła 16 miliardów CHF. Stanowi to 2,2 miliarda CHF więcej niż rok wcześniej i daje wzrost na poziomie 16,2% w porównaniu z 2006 r. Jednocześnie jest to najwyższy wskaźnik wzrostu od 18 lat. Eksport gotowych zegarków Zegarki, sztandarowy produkt szwajcarskiego eksportu zegarmistrzowskiego, nadały ton ogólnemu wzrostowi w 2007 r. Wartość ich wywozu wzrosła o 16,2% i osiągnęła 14,8 miliarda CHF oraz 25,9 milionów sztuk, czyli o 1 milion więcej niż w 2006 r. Daje to ilościowy wzrost o 4,2% po trzech stabilnych latach. Ta zwyżka przeliczona na sztuki wyraźnie ilustruje bardzo silne zapotrzebowanie na szwajcarskie produkty w 2007 r. i rozwój zdolności produkcyjnej.


Trendy w materiałach

Eksport zegarków wykonanych ze stali wygenerował najbardziej znaczącą kwotę równą 6,3 miliardom CHF - to o 14,7% więcej niż w 2006 r. Zegarki wykonane z 18-karatowego złota zanotowały jednak jeszcze większy wzrost, o 24,9% wyższy niż w roku poprzednim, co odpowiada wartości 4,8 miliarda (o niemal 1 miliard CHF więcej). Produkty wykonane z dwóch metali - złota i stali - zanotowały bardziej umiarkowany wzrost, tj. +8,0%. Wartość ich eksportu osiągnęła 2 miliardy CHF.


Eksport zegarków według materiałów
pj_2008_06-12.jpg

W sumie modele wykonane z tych trzech materiałów stanowiły prawie 90% całkowitej wartości eksportu zegarków. Wzrost liczby eksportowanych zegarków dotyczył w większości zegarków wykonanych ze stali, które ilościowo zyskały +9,9% i ogółem liczyły 14,8 milionów sztuk. Coraz powszechniejsza w użyciu stal znalazła zastosowanie w 58% zegarków wyeksportowanych przez Szwajcarię w 2007 r. Zegarki wykonane z innych metali osiągnęły ilościowo poziom 4,1 miliona sztuk, gdy tymczasem grupa innych materia [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl