Baselworld 2008 bije wszelkie rekordy

Tegoroczna edycja targów Baselworld (3-10.04) okazała się rekordowa: w ciągu ośmiu wyjątkowo udanych dni ofertę 2087 wystawców z 45 krajów obejrzało 106 800 osób (+5%). Tym samym impreza nie tylko spełniła, ale wręcz przewyższyła pokładane w niej nadzieje.

pj_2008_06-28.jpg


Rekordowy eksport Na sukces targów niewątpliwy wpływ miały także rekordowe wyniki szwajcarskiej branży zegarmistrzowskiej: wartość eksportu osiągnęła ponad 16 mld CHF, tj. o 16% więcej niż w roku poprzednim i w sumie ponad 50% w ciągu ostatnich czterech lat. Co więcej, już pierwsze dwa miesiące tego roku okazały się wyjątkowo dobre: wartość eksportu szwajcarskich zegarków wzrosła w tym okresie o 20,6% w porównaniu z adekwatnym okresem roku poprzedniego.


pj_2008_06-26.jpg


Wyjątkowo pożądane są modele mechaniczne w cenie powyżej 3000 CHF. Producenci mechanizmów nie nadążają z realizacją zamówień, podobnie zresztą jak i firmy zegarmistrzowskie, które są już na granicy swych możliwości produkcyjnych. Co ciekawe, dotychczasowi najwięksi odbiorcy zegarków szwajcarskich, czyli USA i Hongkong zostały zdetronizowane przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur i Chiny, których import wzrósł w styczniu i lutym 2008 roku o 50-70%. To właśnie z tych krajów - ale także i ze wschodzących rynków: Rosji, Ukrainy i Indii - przybyło znacznie więcej odwiedzających, zainteresowanych nie tylko oglądaniem, ale i kupowaniem.


Kurs na luksus

Nic więc dziwnego, że na targach Baselworld największym powodzeniem cieszyły się produkty drogie i luksusowe. Jak t [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl