Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Analiza rynku złota 3-7.06.2013: Powtórka z rozrywki dla inwestorów | Polski Jubiler

-->

Analiza rynku złota 3-7.06.2013: Powtórka z rozrywki dla inwestorów

Drugi tydzień z rzędu złoto zyskiwało przez cztery pierwsze sesje, jednak w piątek do głosu doszli sprzedający i skasowali wszystkie zyski. Obecnie za uncję złota trzeba zapłacić około 1380 dolarów.

Prognozy dla żółtego kruszcu są jednak dobre. Wśród inwestorów rośnie bowiem niechęć do ponoszenia ryzyka, zaś analitycy spodziewają się korekty na rynkach akcji. Tymczasem rynek złota sporą przecenę ma już za sobą.

W mijającym tygodniu rozegrał się niemal identyczny scenariusz, co w pierwszych pięciu dniach czerwca. Po neutralnym otwarciu, uncja z dnia na dzień notowała niewielkie wzrosty, jednak w piątek nastąpiła spora przecena. Jeszcze na kilka godzin przed zamknięciem giełd na weekend, złoto kosztowało ponad 1410 dolarów, by chwilę później spaść w okolice 1380 dolarów.

Przeczytaj całą analizę