Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Akcja „Oddajcie nasze złoto” | Polski Jubiler


Akcja „Oddajcie nasze złoto”

Niedawno do prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz do premiera skierowany został apel o podjęcie kroków w celu sprowadzenia polskich rezerw złota znajdujących się w Londynie. Polska posiada 103 tony złota, z których większość zdeponowana jest w skarbcu Bank of England. Apel podpisało szereg ekonomistów i stowarzyszeń.


Przedstawicielem inicjatorów akcji jest Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, firmy zajmującej się handlem metalami szlachetnymi. W akcji biorą również udział Instytut Misesa i tygodnik „Uwarzam Rze”. Inicjatorem akcji jest redakcja portalu rynekzlota24.pl. Swego poparcia udzieliło również kilku znanych ekonomistów, m.in. prof. Witold Kwaśnicki z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Jan Mazurek, specjalista Domu Inwestycyjnego Investors i ekspert do spraw rynku kapitałowego Business Centre Club.


Czytaj więcej