Tradycje niemieckiej sztuki złotniczej w Polsce

Niemiecka firma Rohde GmbH, z siedzibą Wimsheim k. Pforzheim, już od trzech pokoleń produkuje najwyższej jakości biżuterię i półprodukty do wyrobu biżuterii w platynie, złocie, srebrze, stali szlachetnej jak również w skórze. Jest to niewielka firma, która w chwili obecnej zatrudnia ponad trzydziestu pracowników i może poszczycić się wyspecjalizowanym parkiem maszynowym, technologią CNC i laserową obróbką metalu. Sprawność Rohde GmbH wzbudza zaufanie znanych firm rynku biżuteryjnego. Produkuje ona serie markowych kolekcji dla wielu gigantów mody.

            Kierując się najnowszymi trendami i własną potrzebą tworzenia aktualnych propozycji stylistycznych, Rohde współpracuje z uznanymi projektantami tworząc również własne wzory.   

Przez lata obecności na rynku złotniczym właściciel, pan Uwe Rohde, wraz z pracownikami, z uznaniem dostrzegali perełki wzornictwa u swoich bliskich sąsiadów. Jednak ze względów koniunkturalnych, współpraca wydawała się wyzwaniem ciekawym, ale odległym w czasie.

img

            W chwili obecnej, kiedy polscy klienci coraz częściej zaglądają do niemieckich sklepów biżuteryjnych, firma postanowiła nawiązać kontakt z naszymi złotnikami i stylistami.

            Podczas niedawnych targów Amberif w Gdańsku, firma wystawiała półfabrykaty do wyrobu biżuterii jak i gotowe wyroby, które mogą stanowić nowe propozycje i możliwości dla rodzimych twórców i sprzedawców.

 

Kolejne targi Złoto Srebro Czas w Warszawie będą ponowną okazją do spotkań z klientami.


Zapraszamy.

 

www.rohde-schmuck.com, www.leach-garner.de 

Przedstawiciel w Polsce:

Monika Orłowska, tel. +48 602 110096,

monika.orlowska@czardam.pl