Premiera platformy internetowej do obrotu kruszcami metali szlachetnych – Argento Trade

Już 1 marca bieżącego roku odbędzie się oficjalna premiera jedynej w Polsce unikatowej platformy internetowej do obrotu kruszcami metali szlachetnych – Argento Trade. Argento to opatentowany, wyjątkowy system zawierania transakcji z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań informatyczno-technologicznych, będący wielomiesięcznym wysiłkiem międzynarodowej grupy ekspertów.

Na początek firma proponuje Państwu dwa modele obrotu granulatem srebra: sprzedaż bezpośrednią do Argento oraz zupełną nowość - zawieranie transakcji kupna i sprzedaży pomiędzy innymi uczestnikami rynku korzystając z platformy Argento Trade. W kolejnym etapie spółka zamierza wprowadzić do obrotu złoto, platynę i pallad. Po raz pierwszy w Polsce firmy jubilerskie i podmioty zajmujące się odzyskiwaniem metali szlachetnych będą mogły wybierać najkorzystniejsze dla siebie oferty bez pośredników. Absolutną nowością w branży jest wprowadzenie transmisji on-line procesu weryfikacji kruszców łącznie z badaniem spektrometrycznym . W tym celu firma zakupiła urządzenie FISCHERSCOPE X-Ray XAN 220, a więc o model wyższe od tego stosowanego przez większość polskich Urzędów Probierczych. Nowością jest również proces dostaw za pomocą szybkich przesyłek kurierskich i natychmiastowe rozliczanie płatności możliwe dzięki odpowiedniej strukturze informatycznej. Argento to również zespół autoryzowanych doradców pozostających do Państwa dyspozycji i służących pomocą na każdym kroku.

Firma gorąco zachęca do bezpłatnej rejestracji i testowania możliwości nowej platformy pod adresem www.argento.pl, pozostając otwarta na wszelkie uwagi techniczne swoich klientów.