Wykładziny do sklepu

Projektując lub przebudowując sklep czy pracownię jubilerską, musimy podjąć decyzję - z czego zrobimy podłogę. Czy będzie to płyta kamienna, podłoga drewniana, czy też wykładzina. Proponujemy wykładziny podłogowe

pj_2008_04-54.jpg

W sklepie czy w zakładzie jubilerskim kładzie się przede wszystkim wykładziny obiektowe zwane również przemysłowymi. Najczęściej wykonane są one z poliamidu (nylonu), tworzywa, które jest bardzo dobrze odporne na ścieranie, trudnozapalne oraz odporne na grzyby, bakterie i mole.

Wykładziny dywanowe

Większość z tych wykładzin pokrytych jest specjalną powłoką, która nie pozwala wchłonąć się brudowi w głąb runa - brud zatrzymuje się na powierzchni, dzięki czemu łatwo jest plamę zmyć. Również dzięki zaimpregnowaniu wykładzina nie przemaka. Wykładziny można kupić z rolki (3, 4,5 metrów szerokości) oraz w kaflach. Zaletą wykładzin kaflowych jest łatwość wymiany pojedynczego kafla (50x50 cm).

pj_2008_04-65.jpg

Wykładziny z rolek mają spód z juty syntetycznej. Natomiast wykładziny kaflowe są na podkładzie masy bitumicznej, co tworzy z nich produkt przystosowany do największych obciążeń. Wykładziny posiadają różny rodzaj runa - może być pętelkowe lub strzyżone (welur). Pętelkowe mają tę zaletę, że brud, zanieczyszczenia nie są tak widoczne oraz cena jest niższa. Bardzo efektowne welury wymagają więcej czasu na odkurzanie - brud, potrafi "doczepić" się do włosa i wtedy trzeba to miejsce z większą starannością odkurzyć.

J [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Liliana Lesińska