Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Wspólny punkt widzenia | Polski Jubiler


Wspólny punkt widzenia

Od 14 lutego w warszawskiej GALERII DUBIEL przy Al. Waszyngtona 24 będzie można obejrzeć wystawę: „Biżuteria – wspólny punkt widzenia”.

Jest to drugi zbiorowy pokaz absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Dwudziestu z nich, którzy w różnych latach kończyli studia na tej uczelni, za namową kuratora wystawy, dr Jarosława Kolca, postanowiło spotkać się na wspólnej wystawie. Większość artystów działa w grupach twórczych, które narodziły się w murach łódzkiej uczelni. I tak – „GRUPA G” to Magdalena Kieruzel, Magdalena Paszkiewicz i Michalina Owczarek, „Grupa AU+” – Marcin Bogusław, Bartosz Chmielewski, Filip Jackowski, Michał Wysocki, zaś w skład „Grupy G7” wchodzą Jarosław Kolec, Rafał Kozubowicz, Kacper Schiffers, Jakub Śliwowski, Maciej Świtulski, Michał Wyszomirski (tym razem nieobecny) i Radosław Wójcik. Swoje prace pokażą również pracownicy/absolwenci ASP w Łodzi: prof. Andrzej Boss, kierownik Katedry Biżuterii, dr Ewa Effenberg, mgr Aleksandra Ignasiak, mgr Marcin Nowak oraz pozostali absolwenci: Ewa Diuczko, Marta Rudnicka i Joanna Hryniewicz.