Konkurs z krzemieniem w roli głównej

Od 7 września do 30 października w Sandomierzu odbywać się będzie II Festiwal Krzemienia Pasiastego, podczas którego zorganizowany zostanie II Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Autorskiej „Krzemień pasiasty – kamień optymizmu”.

pj-2013-01-13

 

Organizatorem konkursu jest Galeria Otwarta Mariusza Pajączkowskiego, przy wsparciu: GOLD & SILVER GALLERY Cezarego Łutowicza, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz Urzędu Miasta Sandomierz. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby i firmy, które do 11 czerwca 2013 złożą swoje prace w Galerii Otwartej. Do konkursu można zgłaszać pojedyncze przedmioty oraz komplety i zestawy biżuterii – wykonane z wykorzystaniem technik złotniczych i pokrewnych, z metali – w tym szlachetnych, a także kamieni szlachetnych i ozdobnych oraz innych materiałów.

 

Warunkiem niezbędnym jest zastosowanie w pracy krzemienia pasiastego. Komplety i zestawy zgłoszone na jednym formularzu będą traktowane jako jedna praca. Celem konkursu jest popularyzacja współczesnego złotnictwa w Polsce, krzemienia pasiastego jako wyjątkowego kamienia we współczesnej biżuterii, poszukiwanie nowych technik, rozwiązań formalnych, aktywizacja środowisk twórczych.