Kamienie ozdobne i oryginalne

Wraz ze wzrostem zainteresowania biżuterią modową rośnie zainteresowanie kamieniami ozdobnymi. Coraz częściej kupują je amatorzy próbujący swoich sił na rynku jubilerskimi. Kamienie ozdobne w czasach kryzysu kupowane są przez złotników i jubilerów, projektantów biżuterii, którzy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

  

Warto zauważyć, że najszybciej wzrasta sprzedaż kamieni ozdobnych oferowanych za pośrednictwem internetu. Wpływ na ten stan rzeczy ma wygodna forma zakupów, ale także możliwość indywidualnego negocjowania cen i olbrzymi wybór towarów.

 

Kryzys skłania ku racjonalizacji

- Klienci salonów jubilerskich przeznaczają mniejsze sumy na zakup biżuterii, szczególnie modowej czy okazjonalnej – mówi Michał Krzedowski, właściciel firmy Awenturyn, importer kamieni ozdobnych. – Co z kolei skłania producentów biżuterii do zakupu kamieni tańszych, które wpasowują się w modowe trendy biżuteryjne – dodaje. Podstawowym kryterium Polaków przy wyborze biżuterii w salonie jubilerskim coraz częściej staje się cena. Jak podkreślają właściciele salonów jubilerskich klienci chcą biżuterii modnej i niedrogiej. – Niskiej ceny i nowoczesnego designu nie można osiągnąć wykorzystując do produkcji biżuterii kamieni szlachetnych – mówi Michał Krzedowski. – Im tańsza i ciekawsza biżuteria tym dla klienta lepiej, stąd ogromne zainteresowanie kamieniami ozdobnymi – dodaje. W renomowanych salonach jubilerskich można kupić srebrną biżuterię z kamieniami ozdobnymi, której cena nie będzie przekraczała pięćdziesięciu złotych. – Czasy wymuszają na właścicielach salonów jubilerskich zmiany w asortymencie, z jednej strony posiadają oni ekskluzywną, wysokowartościową biżuterię, z drugiej można znaleźć w nich biżuterię designerską z kamieniami ozdobnymi – mówi B [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej