Zegarki H.Moser&Cie. Prestiż i moda w ryzach protokołu.

Czy wobec afirmacji sportowym trybem życia i sportowym strojem, na bal - taki po królewsku zorganizowany, możemy założyć sportowy model zegarka?

Czy wobec największego prestiżu zegarków obdarzonych unikatową konstrukcja mechanizmu, objawiającą się zwykle przez niezliczoną ilość wskazań dodatkowych na tarczy zegarka, nadają się one na takie bale?


H.Moser&Cie MayuZegarkami, które będą nam doskonale pasowały do wieczorowego stroju są modele produkowane przez firmę H.Moser&Cie. Są one, tak pod względem wyglądu jak i konstrukcji jednoznaczną i najlepszą odpowiedzią na sugestie postawione w powyższych pytaniach. Zegarek - jako przyrząd pomiarowy zawsze cieszył się szacunkiem i otaczany był szczególną troską. Jako element biżuterii, obok wymogu dekoracyjnego, pełnił równocześnie rolę eksponowanego synonimu prestiżu. Mimo, że w dzisiejszych czasach aspekt precyzyjnego pomiaru czasu nie jest tak istotnym dla zegarków noszonych i postrzeganie zegarka jako synonimu prestiżu jest ważniejsze, to dla modeli wieczorowych dostojna elegancja jest wymogiem niezbędnym. Wydaje się równocześnie, że tak określona elegancja, w zegarkach męskich idzie w parze z wymogiem czytelności wskazań.
Mimo sportowego stylu życia "wkraczającego na salony", na prestiżowe spotkanie i po królewsku zorganizowany bal, chcemy i musimy założyć strój wieczorowy. H.Moser&Cie PerpetualTaki wymóg dotyczy nawet osób ekstrawaganckich, zwykle chcących także poprzez swój strój skupić uwagę innych. Strój wieczorowy jest dość dokładnie określony przez od lat utartą etykietę i obowiązek stosowanie się do niej, bywa dodatkowo podkreślany w zaproszeniu. Próba niedopełnienia takiego warunku może zaowocować zamknięciem drzwi przez odźwiernych. Mimo, że zegarek możemy w takim momencie łatwo ukryć, to niezgodność stylistyki całości stroju i sprzeciwienie się etykiecie, poprzez niestosowny czasomierz wymagałaby napiętnowania, a w zegarkowych rozważaniach takiej sytuacji na pewno nie można nawet brać pod uwagę.
Prowadząc rozważanie na temat prestiżowych zegarków, musimy pamiętać o różnym uznaniu dla zegarka, w zależności od jego marki. H.Moser&CieWyższe poważanie dla zegarka zawsze było i jest, w największym stopniu zależne od pozycji rynkowej producenta. Ta zaś pozycja, zależna jest od rodzaju dzisiaj produkowanych wyrobów, oraz szczególnych osiągnięć marki w ciągu całego okresu zegarmistrzostwa.
H.Moser&Cie PerpetualPodsumowując, w "czasie próby prestiżu" zegarkiem towarzyszącym gentlemanowi powinien być model czytelny i dostojnie prosty, wykonany przez uznanego producenta, którego szczególna konstrukcja mechanizmu da właścicielowi radość z jego użytkowania.
Biorąc pod uwagę dokonania twórcy firmy Hienricha Mosera oraz poważanie, jakim były obdarzone wyroby tej marki w przeszłości, a także unikatowość i najwyższą jakość współczesnych wyrobów, możemy spokojnie wybrać wyrób tej firmy, przymierzając się do udziału w każdym, a szczególnie tym po królewsku przygotowanym balu.
Dla takich wymogów, zegarki firmy H.Moser&Cie są na pewno wyrobami doskonale pasującymi i wręcz wyróżniającymi się.
Władysław Meller
www.e-zegarki.info.pl