Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych

pj_2008_01-14.jpgSTFZ powstało z inicjatywy grupy 15 założycieli, którzy złożyli w Sądzie wniosek o rejestrację. Głównym naszym celem była konsolidacja środowiska bardzo rozproszonego tak terytorialnie, jak i organizacyjnie - wspomina jego prezes, Andrzej Bielak. - 13 lutego 1991 roku Sąd Wojewódzki w Warszawie pod nr. RSt 943 zarejestrował Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych jako związek twórczy, co oznacza, że członkowie STFZ posiadają prawa do wykonywania zawodu artysty plastyka wraz z wszelkim stąd wynikającymi uprawnieniami.

Głównym celem działania jest "zrzeszanie twórców form złotniczych dla podniesienia skuteczności działań twórczych i organizacyjnych członków oraz dla zapewnienia im szerokiego dostępu do informacji, materiałów i kontaktów" - głosi statut. - Po II wojnie światowej - opowiada dalej Andrzej Bielak - komunistyczne władze przez 45 lat niszczyły polskie złotnictwo. Skala i nasilenie szykan i represji były różne, w pewnych okresach pojawiało się nawet tzw. "zielone światło" dla drobnej przedsiębiorczości, ale władze nigdy nie zrezygnowały z monopolu na produkcję biżuterii oraz obrót metalami i kamieniami szlachetnymi.

Te ostatnie w postaci surowców czy półfab [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl