Plany nabierają rozmachu

pj_2008_01-82.jpgWspółpraca władz Gdańska i środowiska jubilerów Rozmowa z Robertem Pytlosem, Pełnomocnikiem Prezydenta Gdańska ds. bursztynu

- Jakie etapy programu "Gdańsk - Światowa Stolica Bursztynu" udało się zrealizować w tym roku?

- Przede wszystkim przygotowanie i realizacja "Zarządzenia nr 847 Prezydenta Miasta Gdańska" w sprawie udostępnienia terenów gminnych pod rozpoznanie i poszukiwanie złóż bursztynu. To była historyczna decyzja Pana Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i cieszę się, że miałem wpływ na jej podjęcie oraz uczestniczyłem w jej realizacji. Co warte podkreślenia, zarządzenie zbliżyło środowisko bursztynników, urzędników i osoby zajmujące się na co dzień rozpoznaniem lub wydobyciem bursztynu na terenach prywatnych.

Teraz brakuje nam już jedynie odkrycia istotnych złóż na udostępnionych przez gminę terenach. Dużym sukcesem było także pozyskanie środków unijnych na ustanowienie "Gdańska - Światową Stolicą Bursztynu" przez m.in. przeniesienie siedziby i budowę nowego Muzeum Bursztynu. Brałem udział w pisaniu wniosku oraz wypełnianiu karty inwestycyjnej tego projektu, a także na bieżąco uczestniczę w pracach zespołu ds. realizacji tego przedsięwzięcia.
pj_2008_01-10.jpg
W ramach tej [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl